13 Haziran 2024
weather
29°
Künye İletişim
Facebook
ANASAYFA Asayiş Balıkesir Jandarma Trafik 1400 den Fazla Araç Kontrol Ederek Kış Lastiği Denetledi

Balıkesir Jandarma Trafik 1400 den Fazla Araç Kontrol Ederek Kış Lastiği Denetledi

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarmasından Kış Lastiği Denetimi, Jandarma Trafik soğuk hava ve zorlu yol koşullarında güvenli bir trafik ortamının sağlanması amacıyla 1400 den Fazla Araç Kontrol Ederek Kış Lastiği Denetledi.

yazar
Güven KOCAAVCI
Genel Yayın Yönetmeni
Balıkesir Jandarma Trafik 1400 den Fazla Araç Kontrol Ederek Kış Lastiği Denetledi

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarmasından Kış Lastiği Denetimi

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması, soğuk hava ve zorlu yol koşullarında güvenli bir trafik ortamının sağlanması amacıyla kış lastiği denetimi düzenledi. 04 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirilen denetimde, karlı ve buzlu yollar da uygunsuz lastik kullanımının yol açabileceği trafik kazalarını en aza indirmeyi hedefledi.

Denetim kapsamında toplamda (1.484) araç kontrol edildi. Yapılan kontrollerle sürücülerin kış lastiği kullanımına uygunluğu titizlikle incelendi. Bu faaliyetle, sürücülerin karlı ve buzlu hava koşullarına uygun lastiklerle donatılmış olmaları ve trafik güvenliğinin artırılması amaçlandı.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı, kış aylarında artan trafik risklerine karşı etkin tedbirler alarak sürücüleri bilinçlendirmeye devam ediyor. Trafikte güvenliğin sağlanması için yapılan bu tür denetim faaliyetleri, sürücülerin can ve mal güvenliğini korumayı hedefleyerek trafik kurallarına uymalarını teşvik etmeyi amaçlıyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Sındırgı 2 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Hizmete Açıldı

Sındırgı 2 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Hizmete Açıldı