19 Temmuz 2024
weather
31°
Künye İletişim
Facebook
ANASAYFA Asayiş Balıkesir'de Asayiş ve Trafik Huzur Uygulaması Yapıldı

Balıkesir'de Asayiş ve Trafik Huzur Uygulaması Yapıldı

Balıkesir'de Asayiş ve Trafik Huzur Uygulaması Yapıldı. Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü, 3 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirdiği Asayiş ve Trafik Huzur Uygulaması ile il genelinde güvenlik, sağlık, asayiş, ve trafik düzenini sağlamaya yönelik kapsamlı bir operasyon gerçekleştirdi.

2 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Balıkesir'de Asayiş ve Trafik Huzur Uygulaması Yapıldı

Balıkesir'de Asayiş ve Trafik Huzur Uygulaması Yapıldı.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü, 3 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirdiği Asayiş ve Trafik Huzur Uygulaması ile il genelinde güvenlik, sağlık, asayiş, ve trafik düzenini sağlamaya yönelik kapsamlı bir operasyon gerçekleştirdi. Yapılan uygulamada (88) ekip ve (217) personel görev aldı.

Asayiş yönünden gerçekleştirilen sorgulamalarda toplam (1.835) şahıs kontrol edildi. Bu kontroller sonucunda (9) aranan şahıs yakalanarak adli işlemlere tabi tutuldu. Ayrıca, (1) şahsın üzerinden "ruhsatsız tabanca ve 9 mm çaplı fişek" ele geçirilerek ilgili şahıs hakkında 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan adli işlem başlatıldı.

Denetlenen umuma açık yerler, parklar, bahçeler, meydanlar, alanlar, metruk yerler, gar, terminal gibi noktalarda herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı. Trafik yönünden ise (1.030) araç kontrol edildi. Uygulama kapsamında (90) araç sürücüsüne 360.071 TL tutarında idari para cezası uygulanırken, (18) araç trafikten men edildi ve (1) araç sürücüsünün ehliyetine el konuldu.

Halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması, suçların önlenmesi ve trafik düzeninin sürdürülmesi amacıyla yapılan bu tür uygulamaların ilerleyen dönemlerde de devam edeceği belirtildi. Emniyet güçleri, vatandaşların daha güvenli bir yaşam sürmeleri için kararlılıkla çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ahmet Akın, Genç Nüfusa Seslendi

Ahmet Akın, Genç Nüfusa Seslendi