Sokak Hayvanları İçin Yiyecek Yardımı Yapıldı
Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde, sokak hayvanlarının kış aylarında yiyecek bulma sorunlarına destek olmak amacıyla 1 ton kuru mama ve 150 kg yaş mama doğaya bırakıldı.
Derneklerin İşbirliğiyle Gerçekleştirilen Yardım Çalışması
Koyulhisar Kültür Derneği (KÜLDER) ve Koyulhisar Kalebaşı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, sokak hayvanları için ortak bir yardım projesi gerçekleştirdi. İlçe merkezi ve köylerde yaşayan hayvanlar için mama ve konserve desteği sağlandı.
Hayvanların Beslenme Sorunlarına Dikkat Çekildi
Koyulhisar Kültür Derneği ve Koyulhisar Kalebaşı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Kendirli, sokak hayvanlarının kış aylarında beslenme sorunları yaşadığını belirtti. Bu nedenle yardımseverlerin destekleriyle hayvanlara mama ve konserve dağıtımı gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Köylerdeki Hayvanların Beslenme Zorlukları
Kış aylarında köylerde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının durumuna dikkat çekildi. Derneklerin yaptığı yardımın bu hayvanların açlıkla mücadelesine destek olduğu vurgulandı.
Vicdansızlık Olarak Nitelendirilen Durum
Dernek başkanı Kendirli, aç canlıların varlığı karşısında tok yatmanın vicdansızlık olduğunu belirtti. Sokak hayvanlarının korunması ve beslenmesi gerektiğini vurgulayarak toplumun duyarlı olması gerektiğini ifade etti.
Doğa ve Hayvan Haklarına Duyarlılık Çağrısı
Hayvanların doğanın bir parçası olduğunu ve ekolojik denge için önemli olduklarını belirten dernek başkanı, hayvanlara saygı duyulması gerektiğini vurgulayarak toplumun daha duyarlı olması gerektiğine dikkat çekti.