20 Mayıs 2024
weather
20°
Künye İletişim
Sivas Haberleri
Sivas
PARÇALI BULUTLU
16°
Ara
ANASAYFA Ekonomi 2024'te En Düşük Emekli Maaşı Yeniden Ayarlanacak: 12.000 TL Kesin, Üstü de Olabilir

2024'te En Düşük Emekli Maaşı Yeniden Ayarlanacak: 12.000 TL Kesin, Üstü de Olabilir

2024'te En Düşük Emekli Maaşı Yeniden Ayarlanacak! Kesin Rakam Verildi! En düşük emekli maaşı konusundaki gelişmeler son dakika olarak kamuoyuna duyuruldu. 2024'te En Düşük Emekli Maaşı Yeniden Ayarlanacak: 12.000 TL Kesin, Üstü de Olabilir
yazar
Güven KOCAAVCI
Genel Yayın Yönetmeni
2024'te En Düşük Emekli Maaşı Yeniden Ayarlanacak: 12.000 TL Kesin, Üstü de Olabilir

2024'te En Düşük Emekli Maaşı Yeniden Ayarlanacak: 12.000 TL Kesin, Üstü de Olabilir

En düşük emekli maaşı konusundaki gelişmeler son dakika olarak kamuoyuna duyuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine müjdeli haber geldi. Ocak 2024 zammı için beklentiler, yaklaşan kabin toplantısında karara bağlanacak.

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'na emekli maaşlarına ek zam yapılması için talimat verdi. Yılın ilk kabine toplantısında, 2 bakanın sunumu sonucunda SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılacak ek zam oranları belirlenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı üzerine yapılan çalışmaların, emeklilere yönelik yeni bir düzenleme getirebileceği belirtiliyor. Geçtiğimiz yıl mart ayında en düşük emekli maaşını 5500 TL'den 7500 TL'ye yükselten Erdoğan, şimdi de Ocak 2024 zammında ek bir düzenleme yapılmasını istiyor.

Ocak 2024 zammı ile birlikte, en düşük emekli maaşına seyyanen bir zam yapılacağı ifade ediliyor. Kulis bilgilerine göre, 5000 TL seyyanen zam eklenerek yeni en düşük emekli maaşı 12.000 TL'nin üzerine çıkabilir. Ancak kesin karar, yılın ilk kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.

Emekliler, bu yeni düzenlemeyle birlikte refah payı zammı hakkında da beklentilerini dile getiriyor. Yapılacak açıklamaların ardından, emeklilere yapılacak zammın yanı sıra refah payı konusunda da bilgiler netleşmiş olacak. Bu gelişmeler, emekliler arasında büyük bir merakla bekleniyor.

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİSİNE YÜZDE 10 REFAH PAYI ZAMMI
SSK ve Bağ-Kur emeklisi ek zam da istiyor. Bu konuda da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı ekstra bir çalışma yürütüyor. Bu çalışmaların sonucunda gelecek refah payı zammının ise en az yüzde 10 olacağı tahmin ediliyor. Eğer kulis bilgileri doğru çıkarsa emekli Ocak 2024 zammı yüzde 47,57’ye yükselecek. Açıklamanın gelecek hafta yapılması bekleniyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
AK Parti'nin İBB adayı belli oldu: Video Görüntüleri

AK Parti'nin İBB adayı belli oldu: Video Görüntüleri