13 Haziran 2024
weather
29°
Künye İletişim
Facebook
ANASAYFA Sivas Haberleri Bağış Yapan Ünlü, Desteğe İhtiyaç Duyuyor!

Bağış Yapan Ünlü, Desteğe İhtiyaç Duyuyor!

Sivas Belediyesi Hayat Ağacı Derneği'nde yer alan Gıda Bankası'nı ziyaret eden Demirgil, Türkiye'ye örnek olan bu projeye kurban bağışında bulundu.

yazar
Güven KOCAAVCI
Genel Yayın Yönetmeni
Bağış Yapan Ünlü, Desteğe İhtiyaç Duyuyor!

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Gıda Bankasını Ziyaret Etti

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Sivas Belediyesi Hayat Ağacı Derneği bünyesinde faaliyet gösteren ve Türkiye'ye örnek olan Gıda Bankasını ziyaret ederek kurban bağışında bulundu.

Hakan Demirgil, Gıda Bankasının Çalışmalarını İnceledi

Gıda Bankasını ziyaret ederek Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ümit Hüseyin Çelik ile bir araya gelen Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, bir marketten farksız olan, ancak paranın geçmediği Gıda Bankası ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kurban Bağışında Bulunan Hakan Demirgil, Sistemi İnceledi

Kurban bayramının yaklaşması nedeniyle kurban bağışında da bulunan Sesobb Başkanı Hakan Demirgil, sistemin çalışmaları, işleyişi hakkında bilgi aldı.

Sosyal Yardım İşleri Müdürü Çelik'ten Detaylı Bilgi

Gıda Bankasının olduğu bölümleri tek tek gezdirerek çalışmalar hakkında bilgi veren Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ümit Hüseyin Çelik, hayır sahiplerinin bağışları sayesinde ayakta duran ve Gıda Bankasının ihtiyaçlı ailelere hizmet verdiğini, ayrıca kesilen kurbanların da yıl boyunca özel olarak hazırlandıktan sonra et, sucuk ve kavurma olarak ücretsiz alışveriş yapanlara verildiğini dile getirerek, hayır sahiplerine ve bağışçılara birkez daha teşekkür etti. Çelik ayrıca, kurban bağışlamak isteyen vatandaşların da 14 Haziran tarihine kadar Hayat Ağacı Derneğine başvuru yapabileceğini, karşılığında ise kesilen kurbandan 5 kilo et alabileceğini de kaydetti.

Hakan Demirgil İfade Etti: "Güzel Bir Sistem"

Veren el ile alan eli buluşturan Gıda Bankasının çalışma sistemini yakından görme imkanı bulan ve sistemi çok beğendiğini ifade eden Esob Başkanı Hakan Demirgil, "Sivas Belediyesi Hayat Ağacı bünyesinde faaliyet gören Gıda Bankasının çalışmalarını yakında görme imkanım oldu.

Esnaf Teşkilatının Başkanı Destek Çağrısı Yaptı

Gerçekten sistem çok güzel çalışıyor.

Hayır sahiplerimizin göndermiş olduğu yiyecek ve giyecekler burada sistemli bir şekilde sergileniyor.

Esnaf teşkilatının başkanı olarak burada ihtiyaçlı ailelere destek olmak ve kurban bayramında kurbanımızı bağışlamak için geldik.

Tüm hayır sahiplerimizi de kurban bağışına ve imkanları ölçüsünde destek olmaya davet ediyorum" dedi.

Hakan Demirgil Kurban Bağışını Gerçekleştirdi

Sesob Başkanı Hakan Demirgil ziyaretin sonunda her yıl vekaletle kurban bağışını gerçekleştirilen Hayat Ağacı derneğine makbuz karşılığında kurban bağışını yaptı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Hurafeye inananlar yanlış inançları doğrultusunda ağaçları yok ediyorlar.

Hurafeye inananlar yanlış inançları doğrultusunda ağaçları yok ediyorlar.