19 Temmuz 2024
weather
31°
Künye İletişim
Facebook
ANASAYFA Sivas Haberleri Sivas'ta Antika Pazarı Açıldı

Sivas'ta Antika Pazarı Açıldı

Sivas’ın ilk antika pazarı, Yenişehir Mahallesi’nde hizmete açıldı. Açılışa Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun ve diğer protokol üyeleri katıldı. Pazar, her ayın üçüncü Pazar günü kurulacak.

2 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Haberleri
Sivas'ta Antika Pazarı Açıldı

Sivas’ın İlk Antika Pazarı Yenişehir Mahallesi’nde Hizmete Açıldı

Antika meraklılarını bir araya getirecek olan Sivas’ın ilk antika pazarı, Yenişehir Mahallesi’nde açıldı. Açılış, vatandaşların yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

Açılışa Katılan İsimler

Açılışa Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, İl Kültür ve Turizm Müdürü Aziz Erdoğan, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ve Sivas Antikacılar Derneği Başkanı Menderes Kartalmış katıldı.

Açılış Konuşmaları ve Dilekler

Açılışta konuşan Başkan Dr. Adem Uzun, Antika Pazarı’nın hayırlı olmasını temenni ederek, "Tüm hemşehrilerimizi çocuklarıyla, eşleriyle birlikte ailecek Antika Pazarı’na davet ediyorum. Burada sanat var, kültür var, geçmiş var, anılar var... Herkesi kültürde, sanatta, anılarda buluşmaya davet ediyorum. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği olan başta Dernek Başkanımız Menderes Bey olmak üzere tüm antika severlere, şehir dışından gelen dostlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun," dedi.

Pazarda Sergilenen Eşyalar

Çevre illerden de satıcı ve alıcıların bir araya geldiği pazarda; eski paralar, tarihi gramofonlar, pikaplar, plaklar, gaz lambaları, at arabası, kağnı tekerlekleri, eski saatler ve porselenler gibi antika değeri taşıyan birçok eşya vatandaşların beğenisine sunuluyor.

Pazarın Kurulma Zamanı

Antika ve eski eşya tutkunlarını buluşturan Sivas Antika Pazarı, Yenişehir Mahallesi kapalı pazar alanında her ayın üçüncü Pazar günü kurulacak.

Daha fazla bilgi için Sivas Belediyesi'nin resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.


GazeteSivas.com Okuyucusuna Not:

Bu haber Gazete Sivas için hazırlanmıştır ve tüm telif hakları saklıdır. Sivas'ta açılan antika pazarı, bölgeye olan ilgiyi artırarak kültür ve sanat severleri bir araya getirecek. GazeteSivas.com'u takip edin ve Sivas'ın en güncel ve doğru haberlerini öğrenmek için düzenli olarak ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
LGS Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu Yayımlandı

LGS Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu Yayımlandı