19 Temmuz 2024
weather
33°
Künye İletişim
Facebook
ANASAYFA Sivas Haberleri Sivas'ta Veteriner Hekimden Yenilikçi Çözüm

Sivas'ta Veteriner Hekimden Yenilikçi Çözüm

Sivas'ta tırnakları gelişmediği için yürüyemeyen Pamuk isimli kuzu, veteriner hekim İrem Yıldırım'ın tasarladığı yürüteç sayesinde ilk adımlarını attı. Pamuk'un 1 ay içerisinde tamamen yürüyebileceği öngörülüyor.

2 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Sivas'ta Veteriner Hekimden Yenilikçi Çözüm

Sivas'ta, ayaklarında tırnak oluşmadığı için yürüyemeyen ve sahibinin "Pamuk" adını verdiği 15 günlük kuzu, veteriner hekim İrem Yıldırım'ın tasarladığı yürüteç sayesinde ilk adımlarını attı. Veteriner Yıldırım, daha önce felçli bir kedi için tasarladığı yürüteci kullanarak Pamuk'un yürümesini sağladı.

Yürüteç Sayesinde İlk Adımlar

Gıda mühendisi Sefanur Kızılyar, bir çiftçi tarafından iş yerine getirilen ve yürüyemeyen kuzuyu sahiplendi. Kızılyar, Pamuk isimli kuzuyu veteriner hekim İrem Yıldırım'a getirdi. Yıldırım, Pamuk'un tırnak oluşumlarının normal olmadığını ve bu yüzden yürüyemediğini tespit etti. Daha önce felçli bir kedi için tasarlanan yürüteci Pamuk üzerinde deneyen Yıldırım, kuzunun yürümeye başladığını görünce büyük mutluluk yaşadı.

Pamuk'un Durumu ve Tedavi Süreci

Veteriner hekim İrem Yıldırım, Pamuk'un durumundan etkilenerek onu geri çevirmek istemediğini belirtti. "Bana ihtiyacı varmış gibi hissettim, gerçekten çok tesadüf oldu. Yürütecimiz de olunca reddetmek istemedim" dedi. Pamuk'un ek takviyeler ve kemik gelişimi ile 1 ay içerisinde tamamen yürüyebileceği öngörülüyor.

Veteriner İrem Yıldırım'ın Açıklamaları

Veteriner Yıldırım, "Olmaz diye düşünüyorduk ancak yürüteci yerleştirince Pamuk yürümeye başladı. Biz de çok mutlu olduk, hasta sahiplerimiz de çok mutlu oldu. Şimdi beraberiz, ara ara kontrole gelecek, onun için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.


GazeteSivas.com Okuyucusuna Not:

Bu haber Gazete Sivas için hazırlanmıştır ve tüm telif hakları saklıdır. "Tırnaksız Doğan Kuzu Pamuk, Yürüteç Sayesinde Adım Attı" haberimizde, veteriner hekim İrem Yıldırım'ın tırnaksız doğan kuzunun yürümesini sağlayan yenilikçi çözümünü öğrenebilirsiniz. Sivas kuzu yürüteç tedavisi ve veteriner hekim İrem Yıldırım'ın çalışmaları hakkında en güncel bilgileri sizlere sunmaya devam edeceğiz. GazeteSivas.com'u takip edin ve Sivas'ın en güncel ve doğru haberlerini öğrenmek için düzenli olarak ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Turnalara Bakanlıktan Sıkı Takip

Turnalara Bakanlıktan Sıkı Takip