20 Mayıs 2024
weather
20°
Künye İletişim
Sivas Haberleri
Sivas
PARÇALI BULUTLU
16°
Ara
ANASAYFA Gündem DEVA Partisi'nden Çarpıcı Sorular: "Murat Kurum Deprem Alanlarına Rezidans mı İnşa Etti?

DEVA Partisi'nden Çarpıcı Sorular: "Murat Kurum Deprem Alanlarına Rezidans mı İnşa Etti?

DEVA Partisi'nden Çarpıcı Sorular: "Murat Kurum Deprem Alanlarına Rezidans mı İnşa Etti? DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, katıldığı bir canlı yayında Mahalli İdareler Genel Seçimlerini değerlendirdi.
yazar
Güven KOCAAVCI
Genel Yayın Yönetmeni
DEVA Partisi'nden Çarpıcı Sorular: "Murat Kurum Deprem Alanlarına Rezidans mı İnşa Etti?

DEVA Partisi'nden Çarpıcı Sorular: "Murat Kurum Deprem Alanlarına Rezidans mı İnşa Etti?"

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, katıldığı bir canlı yayında Mahalli İdareler Genel Seçimlerini değerlendirdi. Programda, Emlak Konut GYO genel müdürlüğü yaptığı dönemde İstanbul'daki deprem toplanma alanlarının rezidanslara dönüştürülüp dönüştürülmediği konusunda sorular yöneltti.

DEVA Partisi'nden Murat Kurum'a Çarpıcı Sorular

Ekmen, Murat Kurum'un Emlak Konut GYO genel müdürü olduğu 2009-2018 yılları arasında İstanbul'daki deprem toplanma alanlarının, milyon dolarlık rezidanslara dönüştürülüp dönüştürülmediğini sordu. Ayrıca, "Deprem toplanma alanı olarak belirlenen yerlerin şu anda iflas etmiş milyar dolarlık AVM'lere dönüştürülüp dönüştürülmediği" hakkında da açıklama bekledi.

Riskli Dönüşüm: AVM ve Rezidanslar Tehlike Saçabilir

Ekmen, AVM ve rezidans gibi büyük yapıların, deprem anında güvenli tahliye ve yardım ulaştırma açısından risk oluşturabileceğine vurgu yaptı. "Olası deprem anında bazı bölgelerin girilemez hale gelmesi durumunda, Murat Kurum'un Emlak Konut Genel Müdürü olarak sorumluluğu nedir?" şeklindeki sorularıyla dikkat çekti.

Deprem Alanları ve Emlak Konut: DEVA Partisi'nden Murat Kurum'a Eleştiri

DEVA Partisi, Murat Kurum'un Emlak Konut GYO genel müdürlüğü döneminde İstanbul'daki deprem toplanma alanlarının rezidans ve AVM'ye dönüştürülüp dönüştürülmediğini sorguluyor. Ekmen'in yönelttiği sorular, riskli dönüşümlerin ve deprem öncesi alınan kararların eleştirilmesini içeriyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Bekardere Islahı ve Çengelköy Çevre Projesi Başlıyor

Bekardere Islahı ve Çengelköy Çevre Projesi Başlıyor