20 Mayıs 2024
weather
20°
Künye İletişim
Sivas Haberleri
Sivas
PARÇALI BULUTLU
16°
Ara
ANASAYFA Gündem Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği: Terör Destekçileri Vatandaşlıktan Çıkarılsın

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği: Terör Destekçileri Vatandaşlıktan Çıkarılsın

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği: Terör Destekçileri Vatandaşlıktan Çıkarılsın. Dernek Başkanı Fatih Deveci, teröre destek veren bireylerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılması gerektiğine vurgu yaptı.
yazar
Güven KOCAAVCI
Genel Yayın Yönetmeni
Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği: Terör Destekçileri Vatandaşlıktan Çıkarılsın

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği: Terör Destekçileri Vatandaşlıktan Çıkarılsın. Dernek Başkanı Fatih Deveci, teröre destek veren bireylerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılması gerektiğine vurgu yaptı.

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinden gelen üzücü haberin ardından terör destekçisi ve sempatizanlarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılması talebinde bulundu. Dernek Başkanı Fatih Deveci, teröre destek veren bireylerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılması gerektiğine vurgu yaptı.

Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Fatih Deveci, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde yaşanan hain saldırının ardından terör destekçisi ve sempatizanlarına yönelik Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılma çağrısı yaptı. Deveci, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne zarar veremeyeceklerini belirterek, teröre destek veren kişilerin vatandaşlıktan çıkarılması gerektiğini vurguladı.

Fatih Deveci, acılı ailelere başsağlığı dileyerek, "Gözyaşımızın aktığı, ciğerlerimizin yandığı, dayanacak gücümüzün ve sabrımızın kalmadığı acı haberler aldık. Dün akşam Pençe-Kilit operasyonu çerçevesinde Irak'ın kuzeyinde görev yapan 9 vatan evladımız hain bir pusu sonucu şehadet şerbetini içmiştir. Bu vatan toprakları uğruna gözlerini kırpmadan canlarını siper eden şehitlerimizin haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Alçak PKK'lı teröristlerin namussuzca yaptıkları saldırılar biliyoruz ki Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne zarar veremez. Biz Türk milleti olarak bir ölür bin diriliriz. Bu hain saldırının hesabının devletimiz tarafından misliyle sorulacağından zerre şüphemiz yoktur. Buradan tüm şehit ve gazi ailelerim adına talebimiz şudur ki; alçak terör örgütü destekçisi olan başta TBMM uzantılı malum parti olmak üzere TV kanallarında, sosyal medyadaki tüm destekçilerinin cezalandırılmasını istiyoruz. Terör olayına karışmış kim var ise idam cezasına çarptırılması, destekçisi olan ve sempatizanı olan kişilerin ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılması talebimizdir. Sanmasınlar bize yaptıkları bu hain saldırılarla korkacak bir milletiz. Kan akıtmayı sevmeyiz ancak söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını kesmeye her zaman hazırız. Kinimiz diri, başımız dik. Var olduğumuz sürece hesap sormak için nefes alacağız ant olsun. Yarınlarımız var olsun diye yarınlarından vazgeçenlerin değerli emanetleri sonsuza kadar başımızın tacıdır, ölene kadar sahip çıkacağız. Bizleri derin acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, operasyonda yaralanan kahraman gazilerimize acil şifalar diliyorum. Aziz Türk milletinin başı sağ olsun" dedi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Sivas'ta Tamirhane Yangını

Sivas'ta Tamirhane Yangını