20 Mayıs 2024
weather
20°
Künye İletişim
Sivas Haberleri
Sivas
PARÇALI BULUTLU
16°
Ara
ANASAYFA Gündem BAÜN Fakültesi Veterinerlik Öğrencileri: Yetiştirme Çiftliğinde Pratik Kazanıyor.

BAÜN Fakültesi Veterinerlik Öğrencileri: Yetiştirme Çiftliğinde Pratik Kazanıyor.

Balıkesir Üniversitesi Öğrencileri Yetiştirme Çiftliğinde Harikalar Yaratıyor ve BAÜN Fakültesi Veterinerlik Öğrencileri: Yetiştirme Çiftliğinde Pratik Kazanıyor
yazar
Güven KOCAAVCI
Genel Yayın Yönetmeni
BAÜN Fakültesi Veterinerlik Öğrencileri: Yetiştirme Çiftliğinde Pratik Kazanıyor.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Veterinerlik Fakültesi Öğrencileri, Yetiştirme Çiftliğinde Mesleki Becerilerini Geliştiriyor

Balıkesir Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi, tarım ve hayvancılık konusunda öğrencilerine pratik deneyim kazandırmaya devam ediyor. Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren yetiştirme çiftliği, özellikle Veteriner Fakültesi öğrencilerine saha deneyimi sunarak mesleki becerilerini artırıyor.

"Türkiye'yi doyuran il" olarak tanınan Balıkesir, tarım ve hayvancılık alanındaki çalışmalarıyla öne çıkıyor. Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi, öğrencilerine teorik bilgileri pratiğe dönüştürme fırsatı tanıyan bir uygulama çiftliğine sahip. Öğrenciler, çiftlikte hayvan ırkları, barınak yapıları, üretim modelleri ve bulaşıcı hastalıklar gibi konularda uygulamalı eğitim alarak sektörde karşılaşabilecekleri durumları deneyimleme şansı buluyor.

Balıkesir Üniversitesi Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi, 250 dönüm arazi üzerinde faaliyet gösteriyor. Çiftlikte 125 baş anaç koyun bulunmakta olup, toplam popülasyon 200 baş adede ulaşmış durumda. Ayrıca, üniversite kendi üretim alanlarında çiftlik hayvanlarının yem ihtiyacını karşılıyor.

Veteriner Fakültesi öğrencileri, çiftlikte aldıkları uygulamalı derslerle teorik bilgilerini pekiştiriyorlar. Yumurta üretimi ve tavuk yetiştiriciliği gibi alanlarda da faaliyet gösteren çiftlik, öğrencilere sektördeki gelişmeleri takip etme ve mesleki becerilerini sürekli güncelleme imkanı sağlıyor. Balıkesir Üniversitesi, öğrencilerini sektöre donanımlı bir şekilde kazandırarak tarım ve hayvancılık alanındaki başarılarına katkıda bulunmayı sürdürüyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ahmet Akın, Balıkesir İş Dünyasıyla Buluştu

Ahmet Akın, Balıkesir İş Dünyasıyla Buluştu